Konstitucijos metai 2022
Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En Fr

Naujienų archyvas

Informacija atnaujinta: 2017-12-04 08:57

Pradedamas nagrinėti Seimo paklausimas, ar Seimo nario Mindaugo Basčio veiksmai prieštarauja Konstitucijai

2017-12-04

Antradienį, gruodžio 5 d., 9 val. Konstitucinis Teismas žodinio proceso tvarka  viešame posėdyje nagrinės pareiškėjo Seimo 2017 m. birželio 6 d. nutarime išdėstytą paklausimą, ar Seimo nario Mindaugo Basčio konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Mindaugui Basčiui pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti išvadoje, prieštarauja Konstitucijai.

Seimo specialiosios tyrimo komisijos (toliau – Komisija) manymu, Seimo narys M. Bastys, atsakydamas į klausimyną, skirtą asmenims, pretenduojantiems gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, nuslėpė savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju ir taip kėsinosi susipažinti su valstybės paslaptimis. M. Bastys organizavo neskelbiamus „Rosatom“ atstovų susitikimus su Lietuvos valstybės valdžios institucijų vadovais siekdamas užtikrinti politinį palaikymą Rusijos Federacijos valstybinės atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ planams Lietuvoje. Todėl, Komisijos teigimu, M. Basčio veiksmai vertintini kaip Seimo nario priesaikos sulaužymas ir atitinkamai – kaip šiurkštus Konstitucijos pažeidimas. Per apklausas Valstybės saugumo departamente, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto ir Komisijos posėdžiuose M. Bastys vengė atsakyti į užduodamus klausimus, davė skirtingus parodymus ir paaiškinimus.

Į Konstitucinio Teismo posėdį šaukiami pareiškėjo Seimo atstovai Seimo nariai Vytautas Bakas, Stasys Šedbaras, Seimo kanceliarijos Teisės departamento direktorius Andrius Kabišaitis, Teisės departamento Viešosios teisės skyriaus patarėjai Paulius Veršekis ir Svetlana Zamara, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto biuro vedėjas Vitalijus Dmitrijevas, Seimo kanceliarijos Komisijų sekretoriato patarėjos Erika Mikalajūnienė ir Vita Misiūnienė, suinteresuotas asmuo Seimo narys Mindaugas Bastys, liudytojas Valstybės saugumo departamento pareigūnas Algirdas Bložė.

Posėdžio tiesioginę transliaciją galima stebėti internetu, Konstitucinio Teismo svetainėje paspaudus nuorodą www.lrkt.lt.

Prašymo tekstą galima rasti Konstitucinio Teismo svetainėje, žr. http://www.lrkt.lt/~prasymai/13_2017.htm.