Įvykiai

Policijos departamento atstovai Konstitucijos dienos proga apsilankė Konstituciniame Teisme

2022-10-28

Konstitucijos metais minint 1922 m. Lietuvos Valstybės Konstitucijos 100-metį ir 1992 m. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30-metį Konstituciniame Teisme apsilankė Lietuvos Policijos atstovų delegacija, kurią sudarė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Tamulevičius ir grupė Policijos departamento Teisės skyriaus darbuotojų ne tik iš Vilniaus, bet ir iš Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių,  Tauragės, Telšių ir Utenos.

Konstitucinio Teismo pirmininkė Danutė Jočienė pasveikino svečius Konstitucijos dienos proga ir pasidžiaugė galimybe pasveikinti policijos pareigūnus Konstituciniame Teisme, kurio misija – užtikrinti Konstitucijos viršenybę teisės sistemoje ir konstitucinio teisingumo vykdymą.

„Konstitucija, kurią sudaro ne tik Konstitucijos tekstas, bet ir oficialioji konstitucinė doktrina, formuojama Konstitucinio Teismo, įtvirtina valdžių padalijimo principą, nustato valstybės valdžių įgaliojimus ir jų funkcijas, tačiau kartu, be kita ko, skatina ir visų valstybės valdžios institucijų bendradarbiavimą. Todėl labai džiugu, kad Konstitucijos gimtadienį minime kartu su tokia svarbia visuomenei institucija – Policijos departamentu“, – sakė D. Jočienė.

Konstitucinio Teismo teisėjas Gintaras Goda svečiams pristatė naujausius Konstitucinio Teismo nutarimus, kalbėjo apie šio teismo darbo specifiką. Teisėjas Algis Norkūnas atkreipė dėmesį į Konstitucijos nuostatų išmanymo svarbą teisėsaugos pareigūnų darbe.  Teisėja Giedrė Lastauskienė pažymėjo, kad Konstitucinis Teismas – ne žmonių, o teisės normų teismas, todėl šio teismo teisėjų darbas yra specifinis. Teisėjas Vytautas Mizaras svečiams papasakojo apie konstitucinės justicijos bylų rengimo procedūros ypatumus ir pabrėžė, kad Konstitucinio Teismo nutarimai gimsta devynių teisėjų ginčų ir kompromisų būdu.

Policijos generalinis komisaras R. Požėla pristatė naują Policijos departamento tradiciją iškilmingai minėti Konstitucijos dieną ir pasidžiaugė, kad jubiliejiniais metais galėjo šią šventę švęsti Konstituciniame Teisme. Pasveikinęs teisėjus Konstitucijos 30-mečio proga, jis pabrėžė, kad abiem institucijoms – tiek Policijos departamentui, tiek Konstituciniam Teismui – tenka pareiga ginti, saugoti, padėti. Konstitucinis Teismas gina ir saugo Konstituciją ir joje įtvirtintas konstitucines vertybes, o kartu padeda kiekvienam asmeniui apginti savo pažeistas konstitucines teises. Policija gina, saugo kiekvieną mūsų visuomenės atstovą nuo galimų neteisėtų veikų ir užtikrina viešąją tvarką bei gyventojų saugumą, tiria nusikalstamas veikas ir taip padeda kiekvienam asmeniui jaustis saugiau. Generalinis komisaras taip pat pažymėjo, kad viena iš svarbių problemų – visuomenės teisinio švietimo trūkumas, kuris turėtų būti visomis išgalėmis skatinamas, „nes būtent iš nežinojimo kyla daug veiksmų, dėl kurių mes visi kenčiame“.