Įvykiai

Konstitucinio Teismo vieši posėdžiai bus transliuojami internetu

2016-12-05

Siekiant didesnio viešumo ir atvirumo visuomenei Konstitucinio Teismo vieši posėdžiai nuo šiol bus transliuojami tiesiogiai internetu. Pasak Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo, Teismas seka gerąja kitų šalių praktika – viešų posėdžių transliacijos vyksta daugelyje Europos šalių konstitucinių teismų.

„Konstitucinis Teismas turi didelį žmonių pasitikėjimą ir nuolat stengiasi išlaikyti jį bei dar labiau stiprinti tapdamas vis atviresne, skaidresne ir modernesne institucija, sudarydamas sąlygas kiekvienam visuomenės nariui tiesiogiai ir operatyviai susipažinti su jo sprendimais“, – sako D. Žalimas.

Daugiau viešumo ir atvirumo siekiama ir visoje teismų sistemoje. Šiuo metu Seime yra įregistruotos įstatymų pataisos, kuriomis siūloma įtvirtinti galimybę, esant asmens prašymui, transliuoti, filmuoti ar fotografuoti teismo sprendimo paskelbimą, daryti jo garso ar vaizdo įrašą, kai tai yra būtina visuomenės informavimo, mokslo ar mokymo tikslais.

Rytoj, gruodžio 6 d., 9.30 val. vyks Konstitucinio Teismo viešas posėdis, kuriame bus pradėta nagrinėti bylą dėl Seimo nutarimo, kuriuo pritarta Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl Prezidento Rolando Pakso pilietinių ir politinių teisių atkūrimo išvadai, atitikties Konstitucijai ir Konstitucinio Teismo įstatymui. Tiesioginę posėdžio transliaciją bus galima stebėti Konstitucinio Teismo interneto svetainėje www.lrkt.lt.