Įvykiai

Konstitucinio Teismo teisėjas Tomas Davulis: Konstitucija – laisvos, nepriklausomos valstybės pamatas

2024-01-19

Į Teisingumo ministerijos kartu su Konstituciniu Teismu šalies mokyklose ir Konstituciniame Teisme organizuojamą teisinio švietimo ir pilietiškumo pamokų iniciatyvą aktyviai įsitraukė mokyklos tiek iš didžiųjų miestų, tiek iš šalies regionų. Šiandien Konstitucinio Teismo teisėjas Tomas Davulis susitiko su Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviais.

„Moksleivių įtraukimas į teisės pažinimą yra svarbus galvojant apie mūsų demokratijos ateitį. Labai įdomu stebėti, kaip moksleiviai pamokos metu išdrąsėja, klausinėja, spėlioja ir pradeda suprasti, ką Konstitucijos vertybių pažinimas jiems gali suteikti. Tokių gyvenimiškų pokalbių, praktinių pavyzdžių, parodančių, kad Konstitucija dalyvauja kasdieniame mūsų gyvenime, moksleiviams trūksta“, – šiandienos susitikime su Gargždų „Minijos“ progimnazijos moksleiviais akcentavo Konstitucinio Teismo teisėjas Tomas Davulis. 

Moksleiviai aktyviai domėjosi Konstitucinio Teismo teisėjo profesiniu keliu ir iššūkiais, su kuriais teko susidurti, nutarimų reikšme kiekvieno žmogaus gyvenime, visuomenės dėmesio sulaukusiomis bylomis.

Pasak teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, pilietiškumo pamoka ne tik plės moksleivių akiratį, bet ir taps išskirtine galimybe padiskutuoti su Konstitucinio Teismo teisėjais, kartu atrasti atsakymus į klausimus apie Konstitucijos aiškinimą. „Ministerijos komanda kviečia mokyklos bendruomenes aktyviai dalyvauti pilietinio ugdymo iniciatyvoje, kuri, tikimės, padės pasiruošti ir spalio 25 d. vyksiančiam Konstitucijos egzaminui“, – sako E. Dobrowolska.

Anot T. Davulio, vienas svarbiausių teisinio švietimo tikslų – įkvėpti ir motyvuoti jaunąją kartą ne tik sužinoti konstitucinius principus ir vertybes, bet ir aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime ir taip prisidėti prie valstybės kūrimo.

Teisingumo ministerijos kartu su Konstituciniu Teismu šalies mokyklose ir Konstituciniame Teisme organizuojama teisinio švietimo ir pilietiškumo pamokų iniciatyva truks iki 2024 metų pabaigos.