Įvykiai

Konstitucinio Teismo pirmininkas dalyvavo „Vaiko Konstitucijos“ pristatyme

2015-11-19

Šiandien pristatyta specialiai vaikams išleista „Vaiko Konstitucija“, kurioje surašytos pagrindinės vaiko teisės ir pareigos. Pristatyme dalyvavo Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė ir Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkė Zita Žvikienė.

„Ši „Vaiko Konstitucija“ vertinga tuo, kad apie pagrindines vertybes, vaiko teises ir įsipareigojimus kalbama suprantamai vaikams. „Vaiko Konstitucija“ taip pat yra puiki priemonė vaikų pagarbai Konstitucijai ugdyti. Konstitucija yra gyvybinga ir veiksminga, jeigu ji gyvena visuomenėje, o visuomenė gyvena pagal jos taisykles. Todėl labai svarbu pagarbą Konstitucijai ugdyti jau mokykloje, nes kartu su ja didėja jaunosios kartos pagarba teisei ir teisingumui, jos pilietiškumas, tolerancija, atsakomybės jausmas“, – „Vaiko Konstitucijos“ pristatyme kalbėjo Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas. 

„Mums rūpi kiekvienas vaikas, nes vaikai yra mūsų socialinės politikos svarbiausias prioritetas. Todėl mūsų visų pareiga – apsaugoti vaikus. Ne mažiau svarbu tai, kad ir patys vaikai žinotų savo teises, todėl tikiuosi, kad ši knygelė taps jų kasdiene drauge“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė.

„Vaiko Konstitucija“ parengta vadovaujantis Vaiko teisių konvencija, kuria siekiama užtikrinti ir ginti pagrindines vaiko teises. Ją parengė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

„Vaiko Konstitucija“ – tai nedidelė, 39 puslapių, spalvingai iliustruota knygelė, kuri pasieks visas Lietuvos mokyklas. Joje pateikiama ne tik su pagrindinėmis vaiko teisėmis ir pareigomis susijusi informacija, bet ir naudingos nuorodos, kur vaikai gali kreiptis ištikus nelaimei.

„Vaiko Konstituciją“ galite skaityti čia.

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.