Konstitucijos metai 2022
Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En Fr

Įvykiai

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas pasveikino Konstitucijos egzamino nugalėtojus

2019-10-28

Konstitucijos egzamino komisijos pirmininkas Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas pasveikino šio egzamino nugalėtojus. Apdovanojimus jiems šiandien įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

D. Žalimo teigimu, tryliktą kartą įvykusio Konstitucijos egzamino dalyvių, ypač jo nugalėtojų, darbai jį maloniai nustebino ir nudžiugino.

„Mane nudžiugino tai, kad žmonės supranta ne tik Konstitucijos raidę, bet ir dvasią – tuos Tautos siekius ir vertybes, kurias pati Tauta įtvirtino Konstitucijoje. O maloniai nustebino tai, kad šio egzamino dalyviai, ypač nugalėtojai, supranta, jog Konstitucijos turinį atskleidžia oficialioji konstitucinė doktrina, kurią plėtoja Konstitucinis Teismas, ir drąsiai remiasi Konstitucinio Teismo jurisprudencija.

Tokie piliečiai neabejotinai yra konstitucinės santvarkos ir pliuralistinės demokratijos stuburas. Akivaizdu, kad jie ne tik patys neatsisakys įsipareigojimų gyventi pagal Konstitucijoje įtvirtintas pamatines taisykles, bet ir pajėgs priversti valstybės įstaigas tarnauti žmonėms, kaip tai įpareigoja Konstitucija.

Todėl manau, kad galime pasveikinti ne tik šių metų Konstitucijos egzamino nugalėtojus, bet ir visą Lietuvą. Neabejoju, kad, nepaisant – kaip kartais atrodo – prastėjančio visuomenės teisinio raštingumo, tokių piliečių dėka atvira pilietinė visuomenė, įtvirtinta Konstitucijos preambulėje, bus ne tik deklaracija, bet ir realybė.

Linkiu visada išlikti žingeidiems, drąsiems ir pilietiškiems!“ 

 

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr.