LRKT 30
Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En Fr

Įvykiai

Konstituciniame Teisme lankėsi moksleiviai ir studentai

2016-11-11

Šią savaitę Konstituciniame Teisme sulaukėme gausaus būrio moksleivių. Teisme apsilankė Vilniaus „Žiburio“ bei Prano Mašioto pradinių mokyklų ir Baltupių progimnazijos pradinių klasių moksleiviai. Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas atsakė į pradinukų klausimus apie teisėjo profesiją, pasidalijo mintimis apie kasdienį darbą ir ką reikia daryti, kad taptum Konstitucinio Teismo teisėju. Konstitucinio Teismo kanclerė Ingrida Danėlienė moksleiviams pasakojo apie Konstituciją ir jos reikšmę kiekvieno žmogaus gyvenime, vaikų teises ir pareigas, Konstitucinio Teismo veiklą, supažindino su teisėjų atributika.

Konstituciniame Teisme apsilankiusiems Lietuvos verslo kolegijos studentams iš Klaipėdos kanclerė I. Danėlienė apibūdino Konstitucinio Teismo veiklą ir funkcijas, darbo ypatumus. Teisės tyrimų skyriaus vedėjas Vaidas Lubauskas studentus supažindino su svarbiausiomis Teismo bylomis ir bylų nagrinėjimo procesu. Su teisės studentais susitiko ir teisėjas Algirdas Taminskas.

Konstituciniame Teisme šią savaitę lankėsi ir Vilniaus universiteto Teisės fakultete studijuojantys užsienio studentai. Jie susipažino su Konstitucinio Teismo veikla, sužinojo apie jo kompetenciją, teisėjų skyrimo ypatumus.