Konstitucijos metai 2022
Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En Fr

Įvykiai

Naujame Konstitucinio Teismo leidinyje – svarbiausia informacija apie individualų konstitucinį skundą

2019-10-25

Lietuvos Respublikos Konstitucija šiais metais gimtadienį pasitinka atsinaujinusi – papildžius jos 106 ir 107 straipsnius, nuo rugsėjo 1 d. kiekvienam asmeniui suteikta teisė tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl savo konstitucinių teisių ar laisvių pažeidimo. Konstitucinis Teismas parengė ir išleido Konstitucijos dienai skirtą informacinį leidinį „Ką svarbu žinoti prieš kreipiantis į Konstitucinį Teismą“. Leidinį galima nemokamai gauti Konstitucinio Teismo priimamajame darbo dienomis (Gedimino pr. 36, Vilnius, 101 kab.), o elektroninė jo versija pateikta svetainėje, žr.

https://www.lrkt.lt/data/public/uploads/2019/10/duk-web.pdf.

Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo teigimu, pirmieji praktikos mėnesiai parodė, kad besikreipiantieji į Konstitucinį Teismą skirtingai supranta, dėl ko, kada galima kreiptis ir kaip parengti konstitucinį skundą.

„Tai nestebina, nes teisę tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą asmenys įgijo vos prieš pusantro mėnesio. Mes siekiame, kad šis Lietuvoje naujas asmens teisių gynybos institutas būtų kuo veiksmingesnis. Todėl, norėdami suteikti kuo daugiau informacijos, tiksliai išaiškinti visas kreipimosi sąlygas, parengėme ir šiandien visuomenei pristatome specialų leidinį, glaustai ir paprastai pateikiantį svarbiausią informaciją, ką būtina žinoti prieš rengiant individualų konstitucinį skundą, ir paaiškinantį, kur galima kreiptis, jeigu dar liktų neatsakytų klausimų. Kviečiu įdėmiai skaityti šį leidinį, juo dalytis su kitais ir ryžtingai ginti savo teises, net jeigu pasitaikančios kliūtys atrodytų neįveikiamos“, – sako D. Žalimas.

Patogaus formato leidinys skirtas plačiajai visuomenei, jame aiškiai pateikiama visa reikalinga informacija, susijusi su individualiu konstituciniu skundu. Čia taip pat rasite ir pavyzdinę prašymo Konstituciniam Teismui formą, kuri padės dar geriau suprasti individualiam konstituciniam skundui keliamus reikalavimus.