Konstitucijos metai 2022
Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En Fr

Naujienų archyvas

Informacija atnaujinta: 2015-11-18 16:49

Byla dėl įstatymo, kuriuo reglamentuojamas valstybinių pensijų mokėjimas daugiavaikėms motinoms, atitikties Konstitucijai pradedama nagrinėti rašytinio proceso tvarka

2015-11-18

Lapkričio 19 d., ketvirtadienį, 9 val. 30 min. Konstitucinis Teismas rašytinio proceso tvarka pradeda nagrinėti bylą dėl Valstybinių pensijų įstatymo 3 straipsnio 1 dalies, pagal kurią antrojo laipsnio valstybinę pensiją gaunančios, penkis ir daugiau vaikų pagimdžiusios (įvaikinusios), iki 8 metų juos išauginusios ir gerai išauklėjusios motinos praranda teisę gauti politiniams kaliniams ir tremtiniams skiriamą nukentėjusiųjų asmenų valstybinę pensiją, atitikties Konstitucijai.

Į Konstitucinį Teismą kreipėsi Seimo narių grupė.

Pareiškėjos prašyme nurodoma, kad politinės kalinės ar tremtinės, paskyrus joms antrojo laipsnio valstybinę pensiją už tai, kad jos pagimdė (įvaikino) 5 ir daugiau vaikų, išaugino juos iki 8 metų ir gerai išauklėjo, pagal Valstybinių pensijų įstatymo 3 straipsnio 1 dalį praranda teisę į politiniams kaliniams ar tremtiniams skiriamą nukentėjusiųjų asmenų valstybinę pensiją. Šių pensijų prigimtis yra skirtinga, todėl 5 ir daugiau vaikų pagimdžiusios (įvaikinusios), išauginusios juos iki 8 metų ir gerai išauklėjusios politinės kalinės ar tremtinės turėtų turėti teisę gauti abi minėtas valstybines pensijas. Tokiu teisiniu reguliavimu, pagal kurį antrojo laipsnio valstybinės pensijos mokėjimas susietas su nukentėjusiųjų asmenų valstybinės pensijos gavimu, yra pažeidžiama asmens teisė gauti užtarnautos pensijos išmokas, nepagrįstai ribojama konstitucinė asmens teisė į nuosavybę.

Prašymo tekstą galima rasti Konstitucinio Teismo svetainėje http://www.lrkt.lt/~prasymai/57_2014.htm