Konstitucijos metai 2022
Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En Fr

Naujienų archyvas

Informacija atnaujinta: 2017-11-20 12:29

Baigėsi bylos dėl Seimo paklausimo, ar Seimo nario Kęstučio Pūko veiksmai prieštarauja Konstitucijai, nagrinėjimas

2017-11-20

Pirmadienį, lapkričio 20 d., Konstitucinis Teismas uždarame posėdyje žodinio proceso tvarka baigė nagrinėti bylą pagal pareiškėjo Seimo 2017 m. gegužės 2 d. nutarime išdėstytą paklausimą, kuriuo kreipiamasi dėl išvados, ar Seimo nario Kęstučio Pūko konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą Seimo nariui K. Pūkui pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti išvadoje, prieštarauja Konstitucijai.  

Konstitucinis Teismas uždarame posėdyje žodinio proceso tvarka bylą pradėjo nagrinėti ketvirtadienį, lapkričio 16 d. Per posėdį buvo ištirti įrodymai, išklausyti liudytojų parodymai. Po pertraukos šiandien posėdis pratęstas. Per teisminius ginčus išklausyti pareiškėjo Seimo atstovai, pats suinteresuotas asmuo K. Pūkas ir jo atstovai. Įvykus teisminiams ginčams, bylos nagrinėjimas baigtas. Konstitucinis Teismas išėjo priimti išvados arba kito sprendimo, tai turėtų įvykti per mėnesį.  

Seimo paklausime teigiama, kad, Specialiosios tyrimo komisijos manymu, „Seimo nario Kęstučio Pūko padėjėjo-sekretoriaus pareigas einančių asmenų darbo metu bei pokalbių dėl Seimo nario padėjėjo-sekretoriaus darbo vietos metu veiksmais, žodžiais, neverbaline kūno kalba buvo žeminamas kandidačių orumas, jos akivaizdžiai buvo diskriminuojamos dėl jų socialinės padėties, taip pat savo neetišku elgesiu Seimo narys K. Pūkas diskreditavo valstybės ir Seimo autoritetą, todėl K. Pūko veiksmai vertintini kaip Seimo nario priesaikos, kuria Seimo narys įsipareigojo gerbti ir vykdyti Konstituciją bei įstatymus, sulaužymas bei atitinkamai kaip šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“.

Prašymo tekstą galima rasti Konstitucinio Teismo svetainėje, žr. http://www.lrkt.lt/~prasymai/10_2017.htm.