Naujienos

Baigėsi bylos dėl Seimo paklausimo, ar Seimo nario Petro Gražulio veiksmai prieštarauja Konstitucijai, nagrinėjimas

2023-11-08

Konstitucinis Teismas lapkričio 8 d. žodinio proceso tvarka viešame posėdyje baigė nagrinėti Seimo 2023 m. birželio 1 d. nutarime išdėstytą paklausimą, ar Seimo nario Petro Gražulio konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą Seimo nariui P. Gražuliui pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti išvadoje, prieštarauja Konstitucijai.

Konstitucinis Teismas viešame posėdyje išklausė pareiškėjo Seimo atstovą Seimo narį Andrių Vyšniauską, suinteresuotą asmenį Seimo narį P. Gražulį. Išdėstęs savo poziciją ir į teisėjų klausimus atsakęs P. Gražulis atsisakė toliau posėdyje ginti savo poziciją ir iš jo pasišalino. Konstitucinis Teismas nusprendė posėdį tęsti jam nedalyvaujant. Kaip liudytojai byloje buvo apklausti Seimo nariai Linas Jonauskas, Andrius Palionis, Tomas Vytautas Raskevičius, taip pat Seimo kanceliarijos Veiklos administravimo departamento Informacinių sistemų skyriaus analitikas programuotojas Rytis Petronis. Baigus bylos nagrinėjimą, Konstitucinis Teismas išėjo priimti išvados. Konstitucinio Teismo išvada apkaltos byloje turėtų būti surašyta per mėnesį. 

Seimo specialiosios tyrimo komisijos manymu, Seimo narys P. Gražulis 2022 m. rugsėjo 15 d. Seimo vakarinio posėdžio metu, balsuojant dėl Seimo V (rudens) sesijos darbų programos, sąmoningai balsavo už Seimo narį L. Jonauską ir taip galimai sulaužė Seimo nario priesaiką bei šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Visą prašymo tekstą galima rasti Konstitucinio Teismo svetainėje, žr. https://lrkt.lt/~prasymai/15_2023.htm.