Titulinė skaidrė
Teismo sudėtis
Devizas
Vytis
En
En

Konstitucinis Teismas žiniasklaidoje

Informacija atnaujinta: 2019-01-25 14:08

Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo interviu žurnalui „Teismai.lt“, 2018 m. gruodis
Jaunatviškai drąsus, veržlus ir įsitvirtinęs Lietuvos teisinio gyvenimo realybėje, – tai žodžiai, kuriais šiandien galima apibūdinti Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą, šiemet švenčiantį 25 metų sukaktį. Ta proga su šio teismo pirmininku prof. dr. Dainiumi Žalimu žurnalas „Teismai.lt“ kalbėjosi apie svarbiausius Konstitucinio Teismo raidos etapus, vaidmenį šiandienos žmonių gyvenime, ateities iššūkius ir mažiau žinomus pačių teisėjų žmogiškuosius darbo aspektus. Visą interviu skaitykite žurnalo „Teismai.lt“ numeryje, skirtame Lietuvos teismų šimtmečiui paminėti, žr. http://www.teismai.lt/data/public/uploads/2018/12/zurnalas_gruodis_web_2018.pdf,

arba atsivertę šį dokumentą

„Rusiją galima pašalinti iš Europos Tarybos dėl sunkių Europos Tarybos Statuto pažeidimų“, – interviu Ukrainos naujienų agentūrai Unian sakė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas (2018 m. sausio 23 d.).
Interviu rusų kalba:
https://www.unian.net/…/2361830-rossiyu-mojno-isklyuchit-iz…

Interviu ukrainiečių kalba:
https://www.unian.ua/…/2361835-rosiyu-mojna-viklyuchiti-z-r…

Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo interviu „Svarbiausias teisininko uždavinys – nebūti neutraliam“ žurnalui Jurista vārds, 2017 m. gruodžio 19 d.

Interviu latvių kalba, žr.  . Interviu lietuvių kalba, žr. 

Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo interviu „Konstitucijos sargai politikams nesilanksto“ laikraščiui Lietuvos žinios, 2017 m. rugsėjo 8 d., žr. 

 

Konstitucinio Teismo pirmininko interviu Moldovos savaitraščiui "Ziarul de Gardă" (2016 m. gegužės 27 d.)

Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkas kalbėjo apie daug dėmesio sulaukusį ir diskusijų sukėlusį Moldovos Respublikos Konstitucinio Teismo nutarimą, kuriuo jis pirmą kartą Konstitucijos pataisas pripažino antikonstitucinėmis, taip pat apie šio teismo vaidmenį užtikrinant demokratijos plėtrą Moldovos Respublikoje ir abiejų šalių konstitucinių teismų bendradarbiavimą bei jo perspektyvas.
Interviu rumunų kalba
Interviu lietuvių kalba

Konstitucinio Teismo pirmininko interviu LRT laidai "Savaitė" (2016 m. gegužės 9 d.)
Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas kalbėjo apie Lenkijoje vykstančius procesus, susijusius su Lenkijos Konstitucinio Tribunolo veikla. "Lenkijoje iš tiesų vyksta tokie dalykai, kuriuos būtų sunku įsivaizduoti kurioje nors demokratinėje valstybėje, juo labiau Lenkijoje. Turbūt nė vienas iš mūsų dar prieš kokius metus nebūtų prognozavęs tokių procesų – kad Lenkijos valdžia visiškai nepaiso Konstitucinio Tribunolo sprendimų, teigia, kad jie yra negaliojantys, kas savaime pažeidžia esminius teisinės valstybės principus, nes tai kvepia, tiesiai šviesiai kalbant, konstitucinio teisingumo funkcijų uzurpavimu ir neigimu", - sakė Konstitucinio Teismo pirmininkas LRT laidoje "Savaitė".

Konstitucinio Teismo pirmininko interviu laikraščiui "Verslo žinios" (2016 m. sausio 27 d.)
Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas atsakė į klausimus apie kartkartėmis atsinaujinančias diskusijas dėl Konstitucinio Teismo galių ribojimo, apie ypatingomis ekonominėmis sąlygomis priimtų teisės aktų konstitucingumą. 

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas Kijeve (Ukraina) dalyvavo žiniasklaidos maratone „Konstitucijos pakeitimai: renkamės teisingumą“, kuriame diskutuota apie individualų konstitucinį skundą bei Ukrainoje vykdomą konstitucinę reformą (2015 m. gruodžio 18 d).
Diskusijos įrašą galite rasti šiuo adresu: http://uacrisis.org/38680-konstytutsina-skarga

Konstitucinio Teismo pirmininko interviu Ukrainos naujienų agentūrai UNIAN (2015 m. lapkričio 3 d.)
Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas interviu UNIAN kalbėjo apie Rusijos Federacijos Konstitucinio Teismo vaidmenį Ukrainos teritorijos dalies - Krymo - aneksijos procesuose, apie Ukrainoje vykdomą konstitucinę reformą.
"Rusijos Federacijos Konstitucinis Teismas turėjo teisę sustabdyti Krymo aneksiją", - kalbėjo Konstitucinio Teismo pirmininkas Ukrainos naujienų agentūrai UNIA (interviu rusų kalba).

Konstitucinio Teismo pirmininko interviu LRT laidai "Savaitė" (2015 m. spalio 25 d.)
"
Konstitucija yra vertybių sistema. Tam tikros vertybės yra tokios, kurių atšaukti negali net ir pati tauta. Tai iš tiesų yra tam tikros amžinosios nuostatos, kurios įtvirtintos, pavyzdžiui, 1918 metų Vasario 16-osios Nepriklausomybės akte, aš turiu galvoje nepriklausomybę ir demokratiją, kurios net referendumu negali būti panaikintos", - sakė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas LRT laidoje "Savaitė".

Konstitucinio Teismo pirmininko interviu savaitraščiui "Veidas" (2015 m. spalio 23 d.)
Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas duodamas interviu savaitraščiui "Veidas" kalbėjo apie reikšmingiausius kelerių pasatarųjų metų Konstitucinio Teismo sprendimus, jo galias, individualaus konstitucinio skundo įgyvendinimo galimybes Lietuvoje.
"Konstitucija turi būti maksimaliai stabilus aktas. Jei Konstitucijos tekstas atviras pažangiam interpretavimui, kur galima jo nekeisti, geriau nekeisti", - kalbėjo Konstitucinio Teismo pirmininkas savaitraščiui "Veidas".

Konstitucinio Teismo pirmininkas dalyvauja diskusijoje LRT laidoje "Aktualijų studija" (2015 m. spalio 22 d.)
Radijo laidoje "Aktualijų studija" Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas diskutavo apie tai, ar Konstitucija atitinka šiandieninius valstybės ir poreikius ir visuomenės lūkesčius.

Konstitucinio Teismo pirmininko interviu LRT laidai "Savaitė" (2015 m. rugpjūčio 3 d.)
Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas laidoje "Savaitė" kalbėjo apie 1922 m. rugpjūčio 1 d. priimtą Lietuvos Valstybės Konstituciją. Tai buvo pirmoji nuolatinė Lietuvos Valstybės Konstitucija, kurią priėmė Steigiamasis Seimas.
"1922 m. Konstitucija reikšmingiausia tuo, kad tai pirmoji nuolatinė, demokratinio turinio ir formuojanti šiuolaikinės Lietuvos Respublikos konstitucines tradicijas Konstitucija", - sakė Konstitucinio Teismo pirmininkas LRT laidoje "Savaitė".

Konstitucinio Teismo pirmininko interviu naujienų portalui "Delfi" (2015 m. birželio 14 d.)
Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas kalbėjo apie 1940 m. birželio 15 d. prieš Lietuvą pradėtą sovietų valdžios agresiją, teisinį to laikotarpio įvykių įvertinimą.

Konstitucinio Teismo pirmininko interviu Ukrainos TV kanalui ZIK (2015 m. gegužės 16 d.)
Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, duodamas interviu Ukrainos TV kanalo ZIK analitinei informacinei laidai „Savaitės žvilgsnis“, kalbėjo apie teisėjų liustraciją, teismų atvirumą, pasidalijo mintimis apie Ukrainos teismų sistemos permainas.
Konstitucinio Teismo pirmininko interviu ZIK (interviu verstas į ukrainų kalbą)

Konstitucinio Teismo pirmininko interviu Moldovos dienraščiui „Timpul“ (2015 m. gegužės 4 d.)
Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, duodamas interviu Moldovos dienraščiui „Timpul“, kalbėjo apie Lietuvos patirtį derinant nacionalinę teisę su Europos Sąjungos teise, Konstitucinio Teismo sprendimą dėl referendumo organizavimo, draudimus naudoti nacistinius ir komunistinius simbolius, pasidalijo mintimis apie tai, kaip neutrali valstybė gali apsiginti nuo Rusijos agresijos.
Pateikiame šio interviu ištraukas.