En

Naujienos

Teismo naujienos

Baigėsi bylos dėl Seimo paklausimo, ar Seimo nario Mindaugo Basčio veiksmai prieštarauja Konstitucijai, nagrinėjimas

2017-12-05

Antradienį, gruodžio 5 d., Konstitucinis Teismas žodinio proceso tvarka viešame posėdyje baigė nagrinėti pareiškėjo Seimo 2017 m. birželio 6 d. nutarime išdėstytą paklausimą, ar Seimo nario Mindaugo Basčio konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Mindaugui Basčiui pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti išvadoje, prieštarauja Konstitucijai.

Priimta dalis prašymo ištirti, ar kai kurios Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatos neprieštarauja Konstitucijai

2017-12-04

Konstituciniame Teisme priimtas pareiškėjo Vilniaus apygardos administracinio teismo (VAAT) prašymas ištirti, ar Konstitucijos 29 straipsniui, 39 straipsnio 2 daliai neprieštarauja Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo (2016 m. birželio 28 d. redakcija) 16 straipsnio 2 dalis tiek, kiek joje nėra nustatyta, kad moteriai, gavusiai pajamų iš sporto veiklos nesiverčiant atitinkama individualia veikla ir turinčiai šio straipsnio 1 dalyje nurodytą motinystės socialinio draudimo stažą, kuriai pasibaigė sportinės veiklos sutartis, motinystės išmoka mokama šio įstatymo 17 straipsnyje nustatyta tvarka.

Pradedamas nagrinėti Seimo paklausimas, ar Seimo nario Mindaugo Basčio veiksmai prieštarauja Konstitucijai

2017-12-04

Antradienį, gruodžio 5 d., 9 val. Konstitucinis Teismas žodinio proceso tvarka viešame posėdyje nagrinės pareiškėjo Seimo 2017 m. birželio 6 d. nutarime išdėstytą paklausimą, ar Seimo nario Mindaugo Basčio konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Mindaugui Basčiui pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti išvadoje, prieštarauja Konstitucijai.

Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatos dėl teismo teisės spręsti dėl priteistino atlyginimo dydžio neprieštarauja Konstitucijai

2017-12-01

Konstitucinis Teismas šiandien priimtu nutarimu pripažino, kad Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo (ATGTĮ) 86 straipsnio (2006 m. spalio 12 d. redakcija) 3 dalis, pagal kurią teismas, nustatęs, kad kūriniai ar gretutinių teisių objektai buvo panaudoti be kolektyvinio administravimo asociacijos licencijos, galėjo priimti sprendimą išieškoti iš naudotojo du kartus didesnį atlyginimą, negu priklausytų mokėti pagal suteiktą licenciją neprieštaravo Konstitucijos 29 straipsnio 1 daliai, 109 straipsnio 1 daliai, konstituciniams teisingumo, teisinės valstybės principams.

Skelbiamas nutarimas byloje, kurioje tiriama Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatos dėl teismo teisės spręsti dėl priteistino atlyginimo dydžio atitiktis Konstitucijai

2017-11-30

Penktadienį, gruodžio 1 d., 9 val. Konstitucinis Teismas skelbs nutarimą byloje pagal pareiškėjo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo prašymą ištirti, ar Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 86 straipsnio 3 dalis, pagal kurią teismas, nustatęs, kad kūriniai ar gretutinių teisių objektai buvo panaudoti be kolektyvinio administravimo asociacijos licencijos, galėjo priimti sprendimą išieškoti iš naudotojo du kartus didesnį atlyginimą, negu priklausytų mokėti pagal suteiktą licenciją naudoti kūrinį ar gretutinių teisių objektą, neprieštarauja Konstitucijai.

Įvykiai

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas vieši Varšuvoje

2017-12-11

Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas ir kanclerė Ingrida Danėlienė gruodžio 11 d. vyksta į Varšuvą, kur susitiks su Lenkijos Respublikos Konstitucinio Tribunolo pirmininke Julia Przylębska.

Konstituciniame Teisme lankėsi Latvijos teisingumo ministro vadovaujama delegacija

2017-12-01

Gruodžio 1 d. Konstituciniame Teisme lankėsi Latvijos Respublikos teisingumo ministro Dzintaro Rasnačo vadovaujama delegacija. Svečių vizito tikslas – susipažinti su Konstitucinio Teismo veikla ir aptarti galimybes ateityje glaudžiau bendradarbiauti, keistis patirtimi.

Konstitucinis Teismas įgyvendino Europos Sąjungos paramos Moldovos Respublikos Konstituciniam Teismui projektą

2017-11-28

Konstitucinis Teismas kartu su Vokietijos tarptautinio teisinio bendradarbiavimo centru (IRZ) ir Varšuvos universiteto Vokietijos teisės mokykla įgyvendino Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamą teisinės paramos Moldovos Respublikos Konstituciniam Teismui projektą. Tai buvo pirmasis tarptautinis Konstitucinio Teismo įgyvendintas projektas.

Naujajame leidinyje – svarbiausios 1993–2016 metais Konstitucinio Teismo jurisprudencijoje formuotos oficialiosios konstitucinės doktrinos nuostatos

2017-11-10

Konstitucinis Teismas išleido leidinį „Oficialioji konstitucinė doktrina: svarbiausios nuostatos, 1993–2016“. Tai pirmas leidinys lietuvių ir anglų kalbomis, kuriame oficialiosios konstitucinės doktrinos nuostatos pateikiamos susistemintai, nekartojant tų nuostatų, kurios vėliau buvo gerokai išplėtotos arba tapo nebeaktualios įsigaliojus atitinkamoms Konstitucijos pataisoms, ir kt.

Konstituciniame Teisme lankėsi Gruzijos, Moldovos Respublikos ir Ukrainos parlamentų delegacija

2017-11-08

Lapkričio 8 d. Konstituciniame Teisme lankėsi Lietuvoje viešintys Gruzijos, Moldovos Respublikos, Ukrainos parlamentų ir vyriausybių atstovai. Svečių vizito tikslas – sužinoti, kaip Lietuvoje buvo perkeliamos europinės teisės normos, perimti gerąją patirtį siekiant pritaikyti ją savo šalyse.

 

Nuotraukų galerija

Tarptautinis bendradarbiavimas

Metiniai pranešimai

Konstitucija

Virtuali ekskursija

Filmas apie Lietuvą